Raziskovalci
1. Sodelovanje v evropskih raziskovalnih projektih v okviru sredstev Okvirnega programa za raziskave, tehnološki razvoj in demonstracije
Tako kot podjetja lahko tudi inštituti in univerze sodelujejo v projektih v okviru Okvirnega programa za raziskave, tehnološki razvoj in demonstracije.
Za več podatkov glejte:
http://cordis.europa.eu/home_en.html.
2. Marie Curie program za usposabljanje mladih raziskovalcev
Program je namenjen spodbujanju mobilnosti znanstvenikov in raziskovalcev.
Za več informacij glejte:
http://ec.europa.eu/research/fp7/understanding/marie-curieinbrief/home_sl.html.
3. Sodelovanje v projektu mednarodne vesoljske postaje
Tako kot podjetnikom je tudi raziskovalcem in študentom omogočeno sodelovanje z Evropsko vesoljsko agencijo na konkretnih projektih.
Za več informacij glejte:
http://www.esa.int/SPECIALS/Education/.
4. Sodelovanje v okviru Skupnih tehnoloških iniciativ (Joint technology initiatives - JTI)
JTI so javno-zasebna partnerstva, vzpostavljena za delovanje na najbolj zahtevnih tehnoloških projektih, in so kot taka zelo zanimiva za visokotehnološka podjetja, inštitute in univerze. Trenutno obstaja pet takšnih partnerstev:
- Pobuda za inovativna zdravila (Innovative Medicines Initiative - IMI)
Je javno-zasebno partnerstvo med farmacevtsko industrijo in EU, katerega cilj je modernizacija razvoja zdravil, povečanja investicij v farmacevtsko industrijo in vključiti mala in srednje velika podjetja v farmacevtski sektor.
Podjetja, raziskovalci, inštituti in univerze, zainteresirane za sodelovanje pri projektu, se lahko prijavijo na spletni strani partnerstva http://imi.europa.eu/index_en.html.
- Vgrajeni računalniški sistemi - ARTEMIS
Namen partnerstva je okrepiti vodilno vlogo EU na področju najbolj uporabljanih računalnikov, to so računalniški sistemi, ki so vgrajeni v vse vrste elektronske opreme in strojev.
Vsi zainteresirani se lahko za sodelovanje pri projektu prijavijo na spletni strani projekta ARTEMIS: https://www.artemis-ju.eu/.
- Pobuda Čisto nebo
Namen partnerstva je razvoj okolju prijaznih in cenovno ugodnih letal in helikopterjev. Projekt potrebuje znanje podjetij in ostalih institucij s kar 45 različnih področij.
Za vse informacije in prijavo na projekt glejte spletno stran projekta:
http://www.cleansky.eu/index.php?arbo_id=83&set_language=en.
- Tehnologije na področju nanoelektronike (Nanoelectronics Technologies 2020 - ENIAC)
Namen iniciative je zagotoviti konkurenčnost EU na področju nanoelektronike in nasloviti tehnologije naslednje generacije.
Vsi zainteresirani se lahko za sodelovanje pri projektu prijavijo na spletni strani projekta:
http://www.eniac.eu/
- Gorivne celice in vodik
Namen projekta je razviti energetske vire na osnovi vodika, ki bodo primerni za široko rabo v komercialne namene.
Vsi zainteresirani se lahko za sodelovanje pri projektu prijavijo na spletni strani projekta:
http://ec.europa.eu/research/fch/index_en.cfm
- Evropski program za opazovanje zemlje - GMES (poseben projekt)
Prvotno je bil kot JTI predviden tudi projekt Evropski program za opazovanje Zemlje, vendar ima sedaj projekt obliko javnega partnerstva med EU, Evropsko vesoljsko agencijo in državami članicami. Kljub temu pa projekt potrebuje tehnično pomoč zunanjih sodelavcev na področju ocenjevanja, nadzorovanja in potrjevanja projektov in storitev GMES.
Vsa zainteresirana podjetja in ostale institucije lahko več informacij o tem pridobijo na spletni strani projekta http://ec.europa.eu/gmes/index_en.htm.
Svetujemo vam, da za celovit pregled možnosti financiranja na najrazličnejših področjih in postopkih za prijavo uporabite brošuro EU o finančnih pravilih in priložnostih za financiranje, dostopno na naslovu:
http://ec.europa.eu/budget/library/publications/financial_pub/pack_rules_funds_en.pdf
deli
Tweet |
« nazaj | ↑ na vrh |